VĚRNOSTNÍ PROGRAM


O NÁS

KNIHCENTRUM.CZ je české knihkupectví, z jehož sortimentu si vybere celá rodina. V KNIHCENTRUM.CZ věříme, že má smysl číst – víme, jak knihy rozšiřují obzory, pomáhají bourat předsudky a rozvíjí fantazii. A taky že není nic hezčího, než když čte večer maminka nebo tatínek dítěti pohádku nebo když se celá rodina při cestě na dovolenou baví poslechem audioknihy.


JAK TO VŠECHNO ZAČALO?

Petr Michálek, jenž byl až do své smrti v roce 2019 generálním ředitelem společnosti PEMIC BOOKS a. s. (založena v roce 1991), začínal prodejem knih u stánku. Autem jezdil za knihkupci od krámu ke krámu, organizoval síť kamelotů a sám byl jedním z nich. Na tyto krásné začátky po mnoha letech vzpomínal: „S dnešním obchodním ředitelem firmy jsme byli první dva kameloti, zabrali jsme nejlepší místa v Ostravě a prodávali – byla to škola života přímo na ulici. Doslova.“


SPOLUPRÁCE RODINY

„Mým prvním spolupracovníkem, který pro mě začal pracovat, byla moje maminka, vedla účetnictví. Od začátku pomáhal i tatínek a velmi také dědeček, který byl daňovým poradcem, a ještě v roce 2003 nám pomáhal se založením akciové společnosti," vzpomínal Petr Michálek.


JAK PLYNUL ČAS...

Knižní trh radikálně změnil internet a s ním začal prodej přes e-shopy. Tak vzniklo internetové knihkupectví KNIHCENTRUM.CZ.


KNIHCENTRUM.CZ s.r.o.

Internetové knihkupectví a síť kamenných prodejen KNIHCENTRUM.CZ působí na českém trhu od roku 2008. Naši zkušení knihkupci vám poradí na 9 prodejnách po celé republice. Nabízíme přes 70 000 titulů, dále e-knihy, audioknihy na CD, hračky, hry, kalendáře, diáře, mapy, papírenský sortiment, dárkové zboží. Jsme tady pro vás a naší největší odměnou je vaše spokojenost.


MODERNÍ SKLAD

Skladem máme přes 70 000 titulů. V některých skladech připravuje jednu objednávku jeden skladník, který prochází celý sklad. V tom našem projíždí bednička s vašimi knihami na pásu, na křižovatce zahne tam, kde je pro ni uskladněna nějaká kniha, skladník ji tam vloží a bednička jede dál.


DOPRAVA – ZE SKLADU K VÁM DOMŮ

Přidanou hodnotou je doprava zboží naší vlastní dceřinou společností Booktrans, distribuci také zajišťujeme prostřednictvím společností Česká pošta, DPD a Zásilkovna. Zakládáme si na extra rychlém doručení zásilek.


ČASOPIS A BLOG

Víme, co chcete číst, a rádi vám poradíme. Několikrát ročně pro vás vydáváme tištěný časopis KNIHCENTRUM revue. Kromě tipů na žhavé knižní novinky v něm najdete spoustu zajímavých rozhovorů, soutěže, recenze, ankety, nechybí ani křížovka pro vášnivé luštitele. Všechny články z papírového časopisu najdete také na našem blogu KNIHCENTRUM revue.


DŮM KNIHY KNIHCENTRUM.CZ

Dům knihy v Ostravě, dnešní sídlo společnosti, se v září 2013 stal ústřední prodejnou KNIHCENTRUM.CZ. Ta navázala na tradici Domu knihy Librex a Ostravanům nadále nabízí knižní sortiment a také pestré kulturní vyžití: křty knih, autogramiády, besedy a setkání s osobnostmi všech odvětví – novináři, zpěváky, herci, překladateli, ale i sportovci či malíři. Jedním z hlavních cílů, které si KNIHCENTRUM.CZ stanovilo, je vrátit do knihkupectví život a cílit zejména na mladé lidi a děti. Součástí prodejny je také dětský koutek a v přízemí kavárna s občerstvením.


SOUČASNOST

Dnes je společnost jedním ze dvou největších tuzemských knižních distributorů, knihy distribuuje nejen v České republice, v roce 2005 rozšířila svoji působnost také na Slovensko. KNIHCENTRUM.CZ můžete navštívit v 9 městech ČR: Blansko, Brno, Český Těšín, Hlučín, Louny, Nový Jičín, Opava, Ostrava a Praha.


E-SHOPŮ S KNIHAMI JE SPOUSTA. PROČ MY?